zwiększ czcionkę zmień kontrast
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

O nas

Żłobek Miejski ul. Kazimierza Brodzińskiego 22

Pierwszy żłobek w tej lokalizacji powstał w latach 70-tych XX wieku. Następnie w budynku mieściło się Centrum Pomocy Rodzinie, zaś po jego przeniesieniu obiekt został gruntownie przebudowany i na dawnych fundamentach został wzniesiony nowy budynek który funkcjonuje w obecnej formie. Żłobek przy ul. Kazimierza Brodzińskiego został oddany do użytku w marcu 2012 r.  Jako samodzielna jednostka samorządowa i dysponował 103 miejscami dla dzieci z terenu miasta Bielska-Białej w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

W sierpniu 2020 roku udało się zwiększyć ilość miejsc do 109. Od 1 stycznia 2024 r. po uzyskaniu dofinansowania z programu MALUCH+ 2022-2029 ilośc miejsc w placówce została zwiększona o 12 i obecnie żłobek może przyjąć 121 dzieci.

W Żłobku przy ul. Kazimierza Brodzińskiego funkcjonują 4 grupy Biedronki–grupa 25 osobowa oraz Smerfy, Kubusie i Krasnoludki–grupy 32 osobowe.  W każdej grupie dziećmi zajmują się wykwalifikowane panie opiekunki, którym pomaga pani pokojowa. Mamy własną kuchnię i zaplecze gospodarcze, dzięki czemu nasi podopieczni mają przygotowywane posiłki na miejscu wg jadłospisów opracowywanych przez  intendenta.

Fotografia przedstawia ujęcie ogólne budynku żłobka od strony wejścia głównego.

 

 

Żłobek Miejski ul. Pod Grodziskiem 4

Żłobek Pod Grodziskiem opiekuje się najmłodszymi pociechami już od prawie 70 lat. Budynek pochodzi z 1953 roku i od początku funkcjonował jako publiczny zakład opieki zdrowotnej. Do 2011 roku jego działalność regulowana była ustawą o zakładach opieki zdrowotnej. Żłobek od roku 2009 wszedł w skład Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zajęcia w tym czasie odbywały się dla 70 dzieci w trzech grupach wiekowych: od 0,5-1 roku życia, 1-2 oraz 2-3 lat.  W kwietniu 2011 roku po wejściu w życie ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3, która usystematyzowała działalność żłobków oraz zmieniła część przepisów w zakresie ich funkcjonowania. Żłobek przeznaczony był dla 90 dzieci w trzech grupach wiekowych: od ukończenia 20 tygodnia życia do 1 roku , powyżej 1 roku do 2 lat oraz od 2 do 3 roku życia. Obecnie żłobek dysponuje 94 miejscami i podzielony jest na 3 grupy: Smerfy–grupa 18 osobowa, Krasnoludki–grupa 34 osobowa, Kubusie–grupa 42 osobowa. Placówka również posiada własne zaplecze kuchenno-gospodarcze, gdzie przygotowywane są posiłki dostosowane do potrzeb dzieci. Dysponujemy również ogromym placem zabaw, który w 2020r. przeszedł modernizację i został wyposażony w wiele ciekawych urządzeń i pozostaje do dyspozycji dzieci przez cały rok.

 

Fotografia przedstawia widok budynku żłobka w lokaliazcju ul. Pod Grodziskiem 4 widok od strony parkingu

 

Żłobek Miejski przy ul. Jutrzenki 24

Wychodząc naprzeciwko potrzebom mieszkańców władze miasta podjęły decyzję o utworzeniu nowego oddziału żłobka. Zadanie powierzono Dyrektorowi placówki we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej miasta Bielsko-Biała.

Dzięki zaadoptowaniu pomieszczeń należących do spółdzielni mieszkaniowej „Złote Łany” 1 października 2021 r. oddano łącznie do dyspozycji 40 miejsc dla dzieci.

Obecnie oddział podzielony jest na dwie grupy: krasnoludki i skrzaty w wieku od 1 do 3 lat. Posiłki dla dzieci realizowane są poprzez usługi firmy cateringowej.

Od 1 stycznia 2024 r. dzięki dofinansowaniu z programu MALUCH+ 2022-2029 ilość dzieci w placówce została zwiększona do 52.